Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanych o kradzieże samochodów

Data publikacji 17.03.2010

Oleśniccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów. W dziupli samochodowej znajdującej się pod Trzebnicą funkcjonariusze znaleźli elementy i podzespoły kilku skradzionych aut. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy 15 marca 2010 r. w jednej z miejscowości powiatu trzebnickiego ujawnili dziuplę samochodową, w której znajdowały się części samochodowe. Jak się okazało, były tam podzespoły pochodzące z samochodów skradzionych z terenu województwa dolnośląskiego.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie trzech mężczyzn w wieku od 21 do 39 lat podejrzanych o te czyny. Jak ustalili funkcjonariusze, do kradzieży doszło w lutym i marcu 2010 r. Ostatnia z nich została odnotowana na terenie Oleśnicy 14 marca, gdzie skradziono samochód marki Ford Fiesta.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że sprawcy po kradzieży samochodów natychmiast demontowali podzespoły auta. Elementy metalowe karoserii sprzedawali w punktach skupu złomu. W ten sposób zbyli części przynajmniej trzech skradzionych wcześniej samochodów . Policjanci odzyskali część podzespołów ze skradzionych pojazdów.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ile czynów sprawcy mają na koncie. Za tego typu przestępstwo grozi odpowiedzialność karna nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Film Zatrzymani podejrzani o kradzież samochodów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani podejrzani o kradzież samochodów (format flv - rozmiar 1.98 MB)

Powrót na górę strony