Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant, który uratował kolejne życie

Data publikacji 17.03.2010

Nadkom. Grzegorz Gradowski Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koninie swoją postawą udowodnił, że policjant bez względu na zajmowane stanowisko, jest dobrze wyszkolony, posiada odpowiednie umiejętności i nie waha się nieść pomoc . Funkcjonariusz uratował kolejne życie ludzkie i to nie podczas spektakularnej akcji policyjnej lecz w sytuacji, która może spotkać każdego. Reanimując mężczyznę, który stracił przytomność, nie ustawał aż na miejsce dotarło pogotowie z lekarzem.

Naczelnik Gradowski w ramach swoich obowiązków prowadzi szkolenia w zakresie kierowania ruchem drogowym dla pracowników różnych służb, którzy nabyte umiejętności wykorzystują podczas prac wykonywanych między innymi na drogach publicznych. Przed kilkoma dniami w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koninie miało odbyć kolejne z takich spotkań. Dosłownie parę minut przed wejściem uczestników szkolenia do sali wykładowej, jeden z nich zasłabł i przewrócił się. Nadkom. Grzegorz Gradowski, nie tracąc ani sekundy, wspólnie z pracownikiem WORDU podjęli reanimację. Ich walka o życie mężczyzny trwała około 15-stu minut, gdy na miejscu zjawiły się służby medyczne przejmując pacjenta. Lekarz podejrzewając zawał serca, stwierdził z uznaniem, że człowiek ten zawdzięcza życie tym, którzy tak błyskawicznie i profesjonalnie potrafili zadziałać. Wiadomo bowiem, że przy tym schorzeniu najważniejsze są pierwsze minuty i niejednokrotnie uratowanie człowieka zależy od natychmiastowej reakcji.

Następnego dnia po zdarzeniu na ręce insp. Waldemara Lewandowskiego Komendanta Miejskiego Policji w Koninie wpłynęły podziękowania , gratulacje i słowa uznania od Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego za postawę nadkom. Grzegorza Gradowskiego. Komendant z nieukrywaną satysfakcją czytał pismo choć dopiero z jego treści dowiedział się o zdarzeniu. Jego podwładny bowiem nie poinformował nikogo w jednostce o swojej postawie uważając, że był to zupełnie normalny odruch i każdy, a szczególnie policjant, powinien podejmować takie działania niosąc pomoc innym lub ratować ich życie.

Grzegorz Gradowski policjantem został w 1990 roku. Zaczął służbę w konińskiej drogówce i tak przez ponad 19 lat jest jej "wierny". Przechodząc kolejne szczeble wydziału, w lutym 2009 roku zaczął kierować tą komórką obejmując stanowisko naczelnika.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Powrót na górę strony