Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o oszustwa

Data publikacji 17.03.2010

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa przy sprzedaży węgla. Sprawca inkasował pieniądze za surowiec, po czym informował, że musi przestawić samochód, który blokuje ulice i znikał bez śladu. Jak do tej pory udowodniono mu 6 takich oszustw. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście wspólnie z wałbrzyskimi policjantami zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Mężczyzna pobierał kilkusetzłotowe zaliczki za węgiel, ale z góry nie miał zamiaru wywiązać się z umów. 29-letni mieszkaniec Wałbrzycha przyjeżdżał do Wrocławia samochodem dostawczym, na którym miał załadowany węgiel i pobierał pieniądze od osób zainteresowanych kupnem. Po ich otrzymaniu znikał bez śladu. Najczęściej wprowadzał w błąd pokrzywdzonych, informując, że musi zaparkować swój samochód w innym miejscu żeby nie blokować ulicy. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci do chwili obecnej udowodnili mu 6 takich czynów.

29-latkowi za oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy oraz sprawdzają czy oszukanych w ten sposób nie było więcej. W związku z tym policjanci proszą osoby pokrzywdzone, które wcześniej nie zgłaszały tego faktu o kontakt z Komisariatem Policji Wrocław Śródmieście pod nr tel. 71-340-37-69 i 71-340-41-20.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony