Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany wpadł z narkotykami

Data publikacji 18.03.2010

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który ukrywał się przed organami ścigania, ponieważ miał do odbycia karę pozbawienia wolności. W jego mieszkaniu zabezpieczono ponad 2,7 kg konopi indyjskich i nielegalną broń palną. Wczoraj mężczyzna trafił do aresztu śledczego, ponownie grozi mu surowa kara.

Kilka dni temu policjanci z Centralnego Biura Śledczego uzyskali informację o miejscu pobytu poszukiwanego mężczyzny. 33-letni mieszkaniec Łodzi od 12 stycznia był poszukiwany przez Komisariat VIII Policji. Miał do odbycia karę 3 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za paserstwo w warunkach recydywy. Nakaz doprowadzenia do Aresztu Śledczego wydał Sąd Rejonowy Łódź Śródmieście.

Śledczy ustalili, że mężczyzna zmienił miejsce zamieszkania, a w mieszkaniu mógł posiadać narkotyki. Przez kilkanaście godzin stróże prawa obserwowali wytypowane mieszkanie. 16 marca br. w godzinach rannych mężczyzna wyszedł z domu i wpadł prosto w ręce funkcjonariuszy CBŚ.

Policjanci przeszukali także jego mieszkanie. Znaleźli tam ponad 2,7 kilograma konopi indyjskich, a także broń palną, pistolet P-83 z magazynkiem, i 8 sztuk amunicji kaliber 9 milimetrów. Narkotyki i broń zabezpieczono. 33-latek nie miał zezwolenia na posiadanie pistoletu.

Zatrzymany mieszkaniec Łodzi ma bogatą przeszłość kryminalną, był już zatrzymywany za przestępstwa narkotykowe, a także poszukiwany listami gończymi i nakazami doprowadzenia.

Wczoraj w Prokuraturze Apelacyjnej usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Jeszcze tego samego dnia trafił do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(źródło: KWP w Łodzi)
 

Powrót na górę strony