Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali markowe telefony

Data publikacji 18.03.2010

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi czterem mieszkańcom powiatu słupskiego zatrzymanym przez policjantów z KMP w Słupsku. Podejrzani posługując się nieprawdziwymi dokumentami dotyczącymi ich działalności gospodarczej, wyłudzili co najmniej 21 telefonów komórkowych oraz usługi telekomunikacyjne na kwotę blisko 37 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Od pewnego czasu śledczy z Wydziału Zwalczającego Przestępczość Gospodarczą słupskiej Komendy Miejskiej zajmowali się sprawą działalności grupy przestępczej wyłudzającej między innymi usługi telekomunikacyjne. Oszuści posługując się spreparowanymi dokumentami świadczącymi o ich rzekomej działalności gospodarczej, wyłudzali na tej podstawie różnego rodzaju usługi, w tym co najmniej 21 markowych telefonów komórkowych. Straty wynikające z ich działalności szacuje się na blisko 37 tysięcy złotych.

Zatrzymani to dwie kobiety i dwaj mężczyźni w wieku od 38 do 68 lat. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracujący nad sprawą podejrzewają, że w działalność grupy może być zaangażowanych więcej osób, a zakres ich procederu może być szerszy i związany z wyłudzaniem także kredytów i drogich towarów. Sprawa jest rozwojowa i funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(źródło: KWP w Gdańsku)

 

Powrót na górę strony