Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udawał, że sprzedaje foliowe odpady

Data publikacji 18.03.2010

Do Sądu Rejonowego w Elblągu trafi akt oskarżenia w sprawie działającego na terenie miasta 30-letniego Rosjanina. Mężczyzna jest oskarżony o wyłudzenia pieniędzy od firm przetwarzających odpady foliowe. Jak ustalili policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, 30-latek wyłudził najprawdopodobniej kwotę blisko 70 tys. złotych. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

30-latek zamieszczał w Internecie ogłoszenia skierowane głównie do firm zajmujących się odzyskiwaniem surowców wtórnych. Mężczyzna oferował w nich sprzedaż folii pakowniczej. Oferował – jednak folii, ani niczego innego nie sprzedawał, ponieważ od początku działał tylko w celu nielegalnego pozyskania pieniędzy. Na konto 30-latka wpływały zaliczki od firm zamawiających większe ilości wspomnianej folii. Produktów tych jednak podejrzany nigdy nie wysyłał.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, mężczyzna działał od marca do listopada 2009 roku. Oszukał w ten sposób 18 podmiotów, a ze swojego procederu uzyskał blisko 70 tys. złotych. Średnia kwota zaliczki, jaka wpływała na konto Rosjanina to 4 tysiące złotych.

30-latka w listopadzie 2009 r. zatrzymali policjanci kryminalni. Wtedy też zebrany materiał dowodowy pozwolił sądowi na zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Od tamtego czasu mężczyzna przebywa w areszcie. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem. Za oszustwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Olsztynie)

Powrót na górę strony