Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenia w narkotykowy biznes

Data publikacji 18.03.2010

W ostatnim tygodniu policjanci z Centralnego Biura Śledczego i Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zrealizowali trzy sprawy dotyczące handlu narkotykami. W sumie zatrzymano 6 osób, zabezpieczono ponad 12 kg marihuany i kokainę o czarnorynkowej wartości około 400 tys. zł. Zatrzymani usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków i zostali tymczasowo aresztowani. Policjanci nadal pracują nad ustaleniem źródeł i odbiorców marihuany.

Najpierw 10 marca br. na elbląskim odcinku krajowej trasy nr 7 w okolicach miejscowości Kazimierzowi został zatrzymany 25-letni mężczyzna. W samochodzie osobowym, którym jechał, policjanci znaleźli 1,2 kg marihuany. Dodatkowo w mieszkaniu zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze 100 gram kokainy. 25-latek usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Policjanci ustalili, że podejrzany był kurierem narkotykowym.

Do drugiej realizacji doszło w nocy z 11 na 12 marca. Policjanci zatrzymali wówczas trzech mieszkańców Pisza w wieku 23 i 24 lata, którzy podróżowali autem. W torbie znajdującej się w samochodzie funkcjonariusze znaleźli około 1 kg marihuany. Zarówno kierowca, jak i pasażerowie samochodu trafili do policyjnego aresztu. Wcześniej byli notowani za przestępstwa przeciwko mieniu i narkotykowe, teraz usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Kolejna sprawa dotyczyła Elbląga. Policjanci ustalili, że w jednym z domów mogą znajdować się narkotyki. W miniony wtorek około godziny 21.00 funkcjonariusze weszli na teren posesji. Na miejscu zabezpieczyli dwa worki foliowe, w których znajdowało się 10 kg marihuany. Do policyjnej celi trafił 29-letni mężczyzna oraz 25-letnia kobieta. Oboje także usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Wcześniej nie byli karani. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Elblągu.

Łącznie podczas realizacji policjanci zabezpieczyli ponad 12 kg narkotyków o wartości czarnorynkowej prawie 400 tys. zł. Wszyscy zatrzymani w tych sprawach zostali tymczasowo aresztowani. Przed sądem odpowiedzą za wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nadal pracują nad ustaleniem źródła pochodzenia zabezpieczonej marihuany oraz to, gdzie narkotyki miały trafić.

(źródło: KWP w Olsztynie)

 

Powrót na górę strony