Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczyła sobie 65 tys. zł

Data publikacji 19.03.2010

Legniccy policjanci zatrzymali kierowniczkę dwóch punktów handlowych, podejrzewaną o przywłaszczenie 65 tys. złotych. Pieniądze pochodziły z utargu. Jak twierdziła kobieta, przeznaczyła je na remont mieszkania i kupno samochodu. Grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci legnickiej komendy miejskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 39-letnią kobietę, kierowniczkę dwóch punktów handlowych znajdujących się w legnickich galeriach handlowych. Kobieta został zatrzymana w związku z podejrzeniem o przywłaszczenie pieniędzy w kwocie 65 tys. złotych. Pieniądze pochodziły z utargu.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci otrzymali informację o podejrzeniu popełnienia przestępstwa od szefów firmy z warszawskiej centrali. Jak ustalono, mieszkanka powiatu świdnickiego podbierała pieniądze w jednym z prowadzonych przez nią punktów, w okresie listopada i grudnia 2009 roku. Brak pieniędzy zauważono po sprawdzeniu rachunków przez centralę firmy.

Zatrzymana stwierdziła, że pieniądze przeznaczyła na remont mieszkania i kupno samochodu. Za przywłaszczenie mienia powierzonego, kobiecie grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony