Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano sprawcę napadu na bank

Data publikacji 19.03.2010

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę, który chwilę wcześniej napadł na jedną z agencji bankowych w Bydgoszczy. Rozbójnik sterroryzował obsługę, skradł kilkanaście tysięcy złotych i zaczął uciekać. Został zatrzymany po krótkim pościgu.

Dzisiaj krótko po 9.00 do jednej z agencji bankowych na bydgoskich Bartodziejach wszedł zamaskowany mężczyzna. Przedmiotem przypominającym broń sterroryzował obsługę placówki i zmusił kasjerkę do wydania pieniędzy. Po zabraniu kilkudziesięciu tysięcy złotych wybiegł z banku.

Ponieważ w okolicach agencji bankowych wzmocniono patrole, również nieumundurowane, w pobliżu byli policjanci. Widząc wybiegającego z placówki mężczyznę z przedmiotem przypominającym broń, zaczęli go gonić. Rozbójnik wielokrotnie obracał się w ich kierunku. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze. Chwilę później sprawca został obezwładniony i zatrzymany. Wcześniej odrzucił trzymany w ręku przedmiot.

Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna ma związek z innymi tego typu przestępstwami, do których doszło na terenie miasta i województwa.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony