Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł poszukiwany za rozbój na taksówkarzu

Data publikacji 19.03.2010

Policjanci z Olsztyna zatrzymali Jarosława T. poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności za rozbój na taksówkarzu. 21-latek wpadł w policyjną zasadzkę, kiedy w urzędzie odbierał dokumenty. Skazany, którego policjanci już przekazali do aresztu śledczego, najbliższe trzy lata spędzi w więzieniu.

Do zdarzenia, za udział w którym Jarosław T. został skazany, doszło 12 stycznia 2009 roku około godziny 22.00 w Olsztynie. Z relacji kierowcy taksówki wynikało, że dwóch nieznanych mu mężczyzn, grożąc przedmiotem przypominającym broń, zażądało pieniędzy. Jednak poszkodowany stawił opór. Spłoszeni napastnicy uciekli, a poszkodowany o zdarzeniu poinformował olsztyńskich policjantów.

Kilkanaście minut po zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali jednego z napastników - 21-letniego Damiana R. Jego o rok młodszy wspólnik, Jarosław T., znalazł się w rękach policjantów po niespełna godzinie. Przy jednym z podejrzanych znaleziono nóż i atrapę broni. Obaj napastnicy byli pijani. Mieli od 2 do 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Bezpośrednio po tym zdarzeniu Jarosław T. został tymczasowo aresztowany. Następnie do czasu uprawomocnienia się wyroku, wyszedł na wolność. W październiku 2009 roku olsztyński sąd rejonowy ostatecznie skazał 21-latka na karę trzech lat pozbawienia wolności. Mimo wezwań, mieszkaniec Olsztyna nie stawił się w więzieniu.

Nakaz doprowadzenia 21-latka trafił do policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie. Dziś poszukiwacze zatrzymali Jarosława T. Mieszkaniec Olsztyna wpadł w zasadzkę policjantów, kiedy w urzędzie odbierał dokumenty.

21-latek został osadzony w areszcie śledczym.

(źródło: KWP w Olsztynie)

Powrót na górę strony