Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gang fałszerzy rozbity

Data publikacji 20.03.2010

Policjanci z Rzeszowa rozbili grupę przestępczą, która fałszowała i wprowadzała w obieg polskie banknoty o nominale 50 złotych. Zatrzymanych zostało 7 osób. Policjanci szacują, że przestępcy wprowadzili do obiegu kilkaset fałszywych pięćdziesiątek.

Zatrzymania zaczęły się w środę - to był efekt działań operacyjnych policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Policjanci ustalili, że kilkoro mieszkańców Rzeszowa produkuje fałszywe banknoty o nominale 50 złotych. Fałszywe banknoty puszczane są w obieg przez ich współpracowników, najczęściej w kioskach i małych sklepach.

W środę policjanci przeszukali mieszkania typowanych fałszerzy. Zabezpieczyli kilkadziesiąt fałszywych banknotów, komputery, laptopy i rozmaite nośniki z danymi (płyty, zewnętrzne pamięci).

Do aresztów trafiło pięcioro mieszkańców Rzeszowa - trzej mężczyźni w wieku 19 i jeden 22 lat .

Dziś policjanci zatrzymali kolejnych dwóch podejrzanych - mężczyzn w wieku 31 i 47 lat. 31-latek próbował rozjechać policjantów, zmuszeni byli oddać strzały. Więcej na ten temat - kliknij.

Trwa śledztwo w tej sprawie, prowadzi je Prokuratura Rejonowa dla Miasta Rzeszowa. Za fałszowanie polskich pieniędzy grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani usłyszeli też zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Powrót na górę strony