Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli auta metodą „na śpiocha”

Data publikacji 22.03.2010

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów metodą „na śpiocha” oraz 47-letniego pasera. Wobec dwóch sprawców sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Kryminalni ustalili, że zatrzymani mają na swoim koncie kradzież 8 aut na terenie Pomorza i Niemiec. Każdy z samochodów przedstawiał wartość ponad 100 tys. zł. Jeden z kradzionych pojazdów został odzyskany w dziupli samochodowej pod Kartuzami.

W czwartek rano policjanci z komisariatu w Żukowie zatrzymali 47-letniego mężczyznę, w jego garażu zabezpieczyli kradzione suzuki. Śledczy pracujący nad sprawą szybko wykazali, że w proceder zamieszanych jest kolejnych dwóch mężczyzn. 35-latek i 42-latek wpadli w ręce kryminalnych z gdańskiej komendy miejskiej w piątek rano.

Jak wynika z ustaleń 47-latek przechowywał łupy w swoim garażu. Auta były sprzedawane w całości lub w częściach, a kradzione były tzw. metodą na śpiocha. Sprawcy wchodzili do mieszkań właścicieli aut i wykorzystując sen domowników, zabierali kluczyki i dokumenty samochodów, a potem wykradali je z posesji.

Ich łupem padło 8 aut, m.in. suzuki, renault, toyota; każde warte ponad 100 tys. zł. Sprawcy działali od około 2 lat na terenie Pomorza i Niemiec. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. elementy kradzionych samochodów oraz sprzęt służący do przebijania numerów identyfikacyjnych.

W sobotę sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 35-latka i 47-latka. Zatrzymani byli już wcześniej karani za kradzieże i włamania. 47-latek odpowie za paserstwo, natomiast dwaj pozostali za kradzieże z włamaniem. Pierwsze przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5, sankcja za drugie wynosi do lat 10.

(źródło: KWP w Gdańsku)
 

Powrót na górę strony