Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremnili kradzież odzieży wartej około milion euro

Data publikacji 22.03.2010

Policjanci z Janowa Lubelskiego udaremnili kradzież markowej odzieży wartej około milion euro, którą samochodem ciężarowym przewoził obywatel Rosji. Zatrzymano obywatela Ukrainy, u którego w samochodzie znaleziono 12 kartonów z ubraniami. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Dziś doprowadzony zostanie do sądu. Grozi mu kara do 10 lat wiezienia.

Zdarzenie miało miejsce w miniony weekend. Około godz. 01.00 w nocy policjanci patrolujący teren Modliborzyc, przejeżdżając w okolicy stacji paliw, zauważyli kręcącego się pomiędzy samochodami mężczyznę, który nagle zniknął im z oczu.Uwagę funkcjonariuszy przyciągnął również stojący na parkingu samochód ciężarowy, obok którego na ziemi leżało około 10 kartonowych pudeł opakowanych w czarną folię. Jak się okazało, rozcięta była plandeka przyczepy. Funkcjonariusze, podejrzewając, że mogło dojść do przestępstwa, ruszyli do poszukiwań sprawcy. Kierowca innego TIR-a, który właśnie wjeżdżał na parking poinformował policjantów, że widział uciekającego poboczem w kierunku Janowa mężczyznę. Podał także jego wygląd. Po kilkunastu minutach funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, stojącego na jednym z przystanków. Okazał się nim 36-letni obywatel Ukrainy.

Po powrocie na parking funkcjonariusze ujawnili zaparkowanego niedaleko busa – fiata ducato, a w nim załadowanych 12 kartonów. Łupem okazała się markowa odzież, którą TIR-em przewoził przez Polskę obywatel Rosji. Wartość przewożonego towaru oszacowano na kwotę około miliona euro.

Skradziony towar został zabezpieczony. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Dziś będzie doprowadzony do Sądu Rejonowego w Janowie Lubelskim, gdzie zapadnie decyzja o jego dalszym losie.

(źródło: KWP Lublin)

Powrót na górę strony