Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedstawiciel handlowy okradał pracodawcę

Data publikacji 22.03.2010

Podając fałszywe dane, zatrudnił się jako przedstawiciel handlowy w jednej z firm telefonii komórkowej. Pobierał towar i nie dostarczał go klientom. Policjanci z Ursusa zatrzymali 20-letniego Karola B. Okazało się, że był poszukiwany za oszustwo. Sąd zastosował wobec niego areszt. Grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna, podając fałszywe dane osobowe, niespełna miesiąc temu zatrudnił się w jednej z firm telefonii komórkowej. Działając jako przedstawiciel handlowy, pod pretekstem zawarcia umów abonenckich, pobierał aparaty z firmy. Faktycznie telefony zamiast do klientów trafiały do komisów. Pracownik nie rozliczał się też z zawartych transakcji. W ten sposób naraził pracodawcę na straty około 35 tysięcy złotych.

Policjanci z Ursusa zaraz po otrzymaniu zgłoszenia od pracodawcy pojechali do siedziby firmy. Tam zatrzymali nieuczciwego mężczyznę i przewieźli do komisariatu. Po sprawdzeniu podejrzanego w policyjnych bazach danych, szybko odkryli, że mężczyzna podaje fałszywe dane osobowe oraz powód wprowadzenia ich w błąd. 20-letni Karol B. okazał się być poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu za dokonane wcześniej oszustwo.

Śledczy przedstawili mężczyźnie 13 zarzutów. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony