Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zdążył wyłudzić 15 tysięcy

Data publikacji 23.03.2010

Idąc do banku podpisać umowę kredytową, bacznie obserwował otoczenie, sprawdzał, czy ktoś za nim nie idzie. Bał się, bo złożył fałszywe zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu. Nie zdołał wyłudzić 15 tysięcy złotych, ponieważ zatrzymali go policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali informację, że pewien mężczyzna ubiegający się o przyznanie kredytu w wysokości 15 tysięcy złotych złożył sfałszowane dokumenty potwierdzające zatrudnienie i wysokość zarobków.

Funkcjonariusze dokonali stosownych sprawdzeń. Kiedy zebrali kompletne informacje i potwierdzili, że wskazana osoba może chcieć wyłudzić pieniądze z banku, przystąpili do działania. Kiedy 31-letni Daniel Ł. miał stawić się w banku na podpisanie umowy kredytowej, policjanci udali się do banku. 31-latek zmierzający do placówki bankowej od razu zwrócił uwagę funkcjonariuszy. Rozglądał się nerwowo wokół siebie, sprawdzał, czy nie jest obserwowany, czy ktoś za nim nie idzie.

Zatrzymano go tuż przed podpisaniem dokumentów i wypłatą gotówki. 15 tysięcy pozostało w banku, a 31-latek trafił do policyjnej celi. Dziś policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą doprowadzą zatrzymanego do prokuratury.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony