Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali tonących mężczyzn

Data publikacji 23.03.2010

Natychmiastowa reakcja dzielnicowych z Polańczyka zapobiegła nieszczęściu. Wczoraj po południu uratowali oni dwie tonące osoby. Wędkarza, pod którym załamał się lód oraz mężczyznę, który jako pierwszy ruszył mu na pomoc.

Wczoraj przed godziną 18., policjanci Rewiru Dzielnicowych w Polańczyku otrzymali informację o tym, że znad Jeziora Solińskiego dobiega wołanie o pomoc. Ustalili, że głosy dochodzą z rejonu jednego z pól namiotowych. Policjanci na miejscu zastali kilku mężczyzn. To oni poinformowali, że pod wędkarzem łowiącym ryby na zamarzniętym jeziorze, załamał się lód. Do lodowatej wody wpadł również mężczyzna, który jako pierwszy próbował udzielać tonącemu pomocy.

Policjanci przy pomocy liny wyciągnęli obu mężczyzn na brzeg jeziora. W międzyczasie na miejsce wypadku przybyli ratownicy medyczni, którzy udzielili im pierwszej pomocy. Przemoczonych i przemarzniętych mężczyzn przewieziono do szpitala, gdzie pozostali na obserwacji.

Policjanci przypominają o niebezpieczeństwie grożącym ludziom wychodzącym na zamarznięte zbiorniki wodne, zwłaszcza podczas odwilży. Odrobina zdrowego rozsądku często wystarczy, by uniknąć nieszczęścia.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

 

Powrót na górę strony