Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki w przesyłkach z Francji

Data publikacji 24.03.2010

W dwóch przesyłkach na warszawskim Okęciu celnicy odkryli haszysz. Powiadomieni o wszystkim policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową stołecznej Policji zatrzymali 35-letniego obywatela Francji i jego znajomą. Kobietę po przesłuchaniu zwolniono. Mężczyzna usłyszy zarzut przemytu narkotyków. Jutro sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.

To nie pierwsza w ciągu ostatnich tygodni próba przemytu narkotyków na warszawskim Okęciu. Policjanci i celnicy zatrzymali już obywateli Nigerii i Francji, którzy próbowali przywieźć do naszego kraju środki odurzające.

Tym razem narkotyki znaleziono w przesyłkach nadanych we Francji. Zabezpieczono 22 gramy haszyszu o czarnorynkowej wartości około tysiąca złotych. W ręce funkcjonariuszy wpadł 35-letni obywatel Francji. To on nadał na swoje nazwisko przesyłki. Razem z nim zatrzymano też jego znajomą. Kobietę po przesłuchaniu zwolniono.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Teraz sąd zdecyduje o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci sprawdzają, od kiedy 35-latek zajmował się nielegalnym procederem, kto był jego dostawcą i do kogo miał trafić haszysz.

(źródło: KSP)

 

 

Powrót na górę strony