Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia Specjalnej Grupy Realizacyjnej

Data publikacji 24.03.2010

W poniedziałek policjanci z zielonogórskiej Specjalnej Grupy Realizacyjnej ćwiczyli pod okiem instruktorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Głównym elementem ćwiczeń było wejście do budynku i zatrzymywanie przestępców poruszających się samochodami.

Policjanci z zielonogórskiej Grupy Realizacyjnej wykonują zadania specjalne, dlatego też muszą doskonalić swoje umiejętności, przechodzą więc specjalne szkolenia pod okiem doświadczonych instruktorów. W trakcie poniedziałkowego szkolenia policjanci ćwiczyli kilka ważnych elementów m.in. wejście do budynku i zatrzymywanie przestępców poruszających się samochodem. Instruktorzy prowadzący szkolenie zwracali uwagę na każdy szczegół i dbali o to, żeby wszystkie elementy zostały dokładnie przećwiczone, a dzięki temu poprawnie wykonane.

Każdy element ćwiczony jest po kilkanaście razy, aby w sytuacji rzeczywistej, podczas zatrzymania przestępców, interweniującym policjantom nic nie zagrażało. Podczas akcji najważniejsza jest perfekcja, zgranie i zaufanie do kolegów.

Policjanci wchodzący w skład Grupy Realizacyjnej na co dzień pełnią służbę patrolową lub operacyjną na terenie miasta. Wyposażenie policjantów w specjalistyczny sprzęt i broń było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Bezpieczne Miasto.

Głównym zadaniem nowo powołanej grupy jest przede wszystkim zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców oraz wspomaganie innych policjantów w zorganizowanych działaniach i zatrzymaniach. Ponadto policjanci będą realizować także inne działania, m.in. będą patrolować miasto i wspierać inne patrole podczas interwencji, konwojować niebezpiecznych przestępców czy brać udział w realizacji zadań związanych z ochroną VIP-ów.

Policjanci z grupy będą także podejmować interwencje, w realizacji których niezbędne jest posiadanie specjalistycznego przeszkolenia i wyposażenia, a także będą zabezpieczali imprezy masowe.

(źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.)
 

Film Ćwiczenia Specjalnej Grupy Realizacyjnej

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ćwiczenia Specjalnej Grupy Realizacyjnej (format flv - rozmiar 3.72 MB)

Powrót na górę strony