Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wywieźli 16-latka do lasu i znęcali się nad nim

Data publikacji 24.03.2010

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy wciągnęli 16-letniego chłopca do samochodu, wywieźli go do lasu i tam się nad nim znęcali. Mężczyźni zgłosili się do komisariatu i przyznali do winy. Tłumaczyli, że w ten sposób próbowali zmusić nastolatka do oddania skradzionych im rzeczy.

W niedzielę do Komisariatu Policji w Rzepinie przyszedł 16-letni chłopiec, który zgłosił, że został wywieziony do lasu przez swojego wujka i kuzyna. Policjanci ustalili, że chłopak szedł chodnikiem, kiedy został siłą wciągnięty do samochodu. Następnie sprawcy wywieźli go do lasu, kopali i dusili, a także ściskali mu kombinerkami palce. Wszystkie te informacje, które przekazał policjantom pokrzywdzony chłopiec, potwierdziły się.

Jeszcze w tym samym dniu do komisariatu zgłosiło się dwóch mężczyzn w wieku 46 i 33 lata. Sprawcy przyznali się do wszystkiego. Tłumaczyli się tym, że 16-latek ukradł im kamerę i piłę. Swoim zachowaniem chcieli go zmusić, aby oddał skradzione przedmioty.

Mężczyźni zostali zatrzymani w Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach. Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Słubicach zastosowała wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Kodeks Karny za przestępstwo pozbawienia wolności innego człowieka przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.)

Powrót na górę strony