Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze zatrzymani

Data publikacji 25.03.2010

Policjanci rozbili dużą szajkę włamywaczy, którzy działali na terenie gminy Orchowo i Powidz, a także sąsiednich powiatów. Zatrzymano 8 młodych mężczyzn i jedną osobę nieletnią. Grupa trudniła się przestępczym procederem od 2008 r. i dopuściła się kilkudziesięciu przestępstw przeciwko mieniu. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia.

Doskonałe rozpoznanie terenu i żmudna, wnikliwa praca orchowskich mundurowych dała efekt w postaci zatrzymania 9 młodych mężczyzn w wieku od 16-23 lat, którzy działali na terenie powiatu słupeckiego i gnieźnieńskiego. Zaledwie w ciągu kilku dni, z pomocą funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego, udowodnili sprawcom popełnienie kilkudziesięciu przestępstw.

Mężczyźni działali w różnych konfiguracjach, głównie w grupach dwu- i trzyosobowych. Procederem zajmowali się zazwyczaj w weekendy oraz latem, gdyż część z nich to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Lista łupów złodziei jest długa: od radioodtwarzaczy i głośników samochodowych oraz kołpaków, przez wiertarki, betoniarki, taczki, łopaty, papę, siatkę ogrodzeniową , cement, po podzespoły maszyn rolniczych, paliwo, a nawet drzewka ozdobne.

Przeszukania w domach sprawców oraz sąsiadów i znajomych, którzy kupowali kradzione rzeczy, doprowadziły do odzyskania większości skradzionych przedmiotów.

Za popełnienie kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Obecnie trwa policyjne postępowanie, które ma wyjaśnić wszelkie okoliczności popełnianych czynów. Policjanci m.in. ustalają dane pokrzywdzonych osób oraz tych osób, które kupowały trefny towar.

(źródło: KWP Poznań)
 

Powrót na górę strony