Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo w rękach Policji

Data publikacji 25.03.2010

Kryminalni z KWP we Wrocławiu, prowadząc działania operacyjne, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo, do którego doszło na początku stycznia na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Hallera we Wrocławiu. Grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Do zatrzymania doszło 24 marca br. około godziny 14.00 na wrocławskim osiedlu Kosmonautów. Funkcjonariusze zauważyli poszukiwanego na jednej z ulic. Podczas zatrzymania podejrzany próbował uciekać. Nie reagował na polecenia do zatrzymania, nie zareagował też na strzał ostrzegawczy. Po kilkusetmetrowym pościgu został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Podejrzany został przewieziony do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Dzisiaj będzie doprowadzony do prokuratury.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna często zmieniał miejsce ukrycia. Przemieszczał się po terenie naszego kraju i Europy. Był poszukiwany m.in. Europejskim Nakazem Aresztowania. Prowadząc czynności operacyjne, policjanci ustalili, że poszukiwany prawdopodobnie pojawił się we Wrocławiu, na jednym z osiedli. Podjęte działania doprowadziły do jego zatrzymania.

Do zabójstwa doszło 3 stycznia 2010 roku około godz. 21.20 na skrzyżowaniu ul. Hallera i Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Podczas sprzeczki pomiędzy dwoma mężczyznami, poruszającymi się samochodami, jeden z nich został ugodzony ostrym narzędziem przez nieznanego wówczas jeszcze mężczyznę, który nagle pojawił się na miejscu kłótni. Ranny po przewiezieniu do szpitala zmarł.

Nad tą sprawą, od momentu zdarzenia, pracowali policjanci ze specjalnej grupy powołanej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Sprawdzali każdy trop, każdy sygnał. Funkcjonariusze ustalili szybko osoby uczestniczące w zdarzeniu oraz pojazdy, którymi się oni poruszali. Ustalono także, kim był napastnik. Podejrzany od chwili, gdy uciekł z miejsca zdarzenia, przez cały czas się ukrywał.

Wcześniej, funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 7 osób. Sześciu z nich przedstawiono zarzuty m.in. składania fałszywych zeznań i utrudniania prowadzonego postępowania. Cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Film Podejrzany o zabójstwo w rękach Policji


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podejrzany o zabójstwo w rękach Policji (format flv - rozmiar 3.55 MB)

Powrót na górę strony