Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli samochody, napadając na kobiety

Data publikacji 25.03.2010

Kryminalni z Gdańska zatrzymali dwóch członków grupy przestępczej specjalizującej się w napadach na kobiety i kradzieżach samochodów, którymi się poruszały. W swoim działaniu sprawcy byli bardzo brutalni. Proceder miał miejsce na terenie całego woj. pomorskiego. 27- i 32-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z gdańskiej komendy miejskiej pracowali nad sprawą kradzieży samochodów, będących wynikiem rozbojów na samotnych kobietach. Ich ofiarami były głównie kobiety dowożące dzieci do szkół i przedszkoli. Sprawcy podchodzili do upatrzonej ofiary, bili ją i zabierali auto. Jedna z pokrzywdzonych ma złamany nos, inna - złamane palce dłoni.

Efektem działań funkcjonariuszy jest zatrzymanie w poniedziałkowe południe dwóch członków tej grupy – 27- i 32-latka. Wpadli na jednej z ulic na Suchaninie. Podczas przeszukania mieszkań obu gdańszczan policjanci zabezpieczyli urządzenie służące do kradzieży pojazdów, tzw. łamak, oraz około 30 porcji dilerskich suszu roślinnego, najprawdopodobniej marihuany.

Pracując nad sprawą kryminalni zabezpieczyli na jednej z posesji w Pruszczu Gdańskim dwa samochody osobowe wykorzystywane przez przestępców. BMW miało przerobione numery identyfikacyjne i – jak się okazało – pochodziło z przestępstwa. Natomiast vw passatem sprawcy podjeżdżali w miejsca napadów.

Zatrzymani mężczyźni mają na swoim koncie co najmniej 6 rozbojów. Byli już wcześniej karani za kradzieże samochodów. Teraz odpowiedzą za rozboje i posiadanie narkotyków. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wczoraj sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego 27-letniego gdańszczanina.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci pracują nad zatrzymaniem kolejnych członków tej grupy. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Śródmieście.

(źródło: KWP w Gdańsku)

Film Kradli samochody, napadając na kobiety

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kradli samochody, napadając na kobiety (format flv - rozmiar 5.29 MB)

Powrót na górę strony