Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na warunkowym zwolnieniu handlował narkotykami

Data publikacji 26.03.2010

Ponad 1000 sztuk tabletek ekstazy, 135 g kokainy, 3g amfetaminy oraz 8 g haszyszu i marihuany zabezpieczyli w mieszkaniu 39-letniego mężczyzny kryminalni z Sopotu. Czarnorynkową wartość środków odurzających szacuje się na około 60 tys. zł. Z ustaleń policjantów wynika, że diler rozprowadzał narkotyki w Sopocie. W dniu zatrzymania 39-latek przebywał na warunkowym zwolnieniu z zakładu karnego.

W ręce policjantów z Sopotu wpadł 39-latek podejrzewany o handel narkotykami. W chwili zatrzymania mężczyzna miał przy sobie, ukryte w bieliźnie, poporcjowane środki odurzające. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli ponad 1000 sztuk tabletek ekstazy, 135 g kokainy, 3g amfetaminy oraz 8 g haszyszu i marihuany. Ponadto zabezpieczono wagę elektroniczną i przyrządy służące do porcjowania narkotyków.

Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna trudnił się przestępczym procederem od ponad roku. Środki odurzające rozprowadzał w Sopocie, głównie w okolicy lokali rozrywkowych. 39-latek był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. W dniu zatrzymania przebywał na warunkowym zwolnieniu z zakładu karnego.

Sąd zadecydował już o tymczasowym aresztowaniu 39-latka. Za posiadanie i handel narkotykami grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Gdańsku)
 

Powrót na górę strony