Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za pobicie kolegi

Data publikacji 17.01.2007

Dwóch 16-latków odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich za pobicie swojego rówieśnika. Gimnazjaliści już po raz drugi napadli na szkolnego kolegę. Wczorajsze zachowanie 16-latków to zemsta za to, że chłopak powiadomił policjantów o wcześniejszym pobiciu.

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie jednego z olsztyńskich gimnazjów. Około godziny 10:00, do 16-letniego ucznia podeszło dwóch jego rówieśników. Gimnazjaliści przewrócili chłopaka na ziemię, a następnie zaczęli go bić i kopać. Ich zachowanie, to zemsta za to, że 16-latek o wcześniejszym pobiciu, którego sprawcami byli ci sami nastolatkowie, powiadomił olsztyńskich funkcjonariuszy.

Dyrektor szkoły, na terenie której doszło do zdarzenia, powiadomił policjantów. Ci natychmiast przyjechali do gimnazjum. 16-letni napastnicy zostali zatrzymani w policyjnej Izbie Dziecka. Ze swojego postępowania będą musieli tłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich. Jak się okazało, to nie pierwszy konflikt z prawem Krzysztofa i Damiana. Gimnazjaliści, na swoim sumieniu maja już posiadanie narkotyków. Jeden z nastolatków nie przyznaje się do pobicia. Wersja podawana przez 16- latków zostanie zweryfikowana, dzięki nagraniom ze szkolnego monitoringu.

16- letni uczniowie dołączyli do grupy nieletnich sprawców bójek i pobić. Tylko w 2006 roku na terenie Warmii i Mazur 364 nastolatków popełniło 114 takich czynów. Wszyscy za swoje postępowanie trafili przed sąd rodzinny i nieletnich.
Powrót na górę strony