Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli karty kredytowe

Data publikacji 30.03.2010

Kędzierzyńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o szereg kradzieży i oszustw. Mieszkańcy Katowic kradli karty kredytowe przy pomocy których „czyścili” prywatne konta bankowe. Obaj zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 8 lat więzienia.

Od kilku tygodni policjanci z Wydziału Kryminalnego kędzierzyńskiej komendy obserwowali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o okradanie kont bankowych. Śledczy ustalili, że mężczyźni kradli karty przede wszystkim na terenie dużych firm. Następnie kontaktowali się telefonicznie z pokrzywdzonymi i podając się za pracowników banku informowali właścicieli karty o tym, że ktoś próbował podjąć pieniądze z ich kont. By rzekomo zablokować kartę, prosili o podanie kodu PIN. Gdy właściciel karty podawał kod, wtedy oszuści wypłacali gotówkę z bankomatu.

42 i 51-latek zostali zatrzymani na terenie województwa śląskiego. Jak ustalili policjanci mieszkańcy Katowic mogli działać na terenie kilku województw. Od 2008 roku tylko na terenie powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego, podejrzani ukradli sześć kart kredytowych, przy pomocy których z kont pokrzywdzonych skradli prawie 9 000 złotych.

Mieszkańcy Katowic zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 8 lat więzienia.

(źródło: KWP w Opolu)

Powrót na górę strony