Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 15-letni piroman

Data publikacji 30.03.2010

Policjanci z powiatu lwóweckiego zatrzymali 15 – latka podejrzanego o podpalanie budynków gospodarczych. Funkcjonariusze udowodnili mu co najmniej cztery podpalenia. Powstałe straty oszacowano łącznie na kwotę blisko 100 tys. złotych. Zatrzymany trafił do Policyjnej Izby Dziecka.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu w Gryfowie wytypowali, a następnie zatrzymali młodego człowieka podejrzanego o podpalenia budynków gospodarczych. Do podpaleń dochodziło na terenie gminy Lubomierz. Podejrzanym okazał się 15 – letni mieszkaniec Lubomierza. Nieletniemu udowodniono podpalenie czterech budynków gospodarczych. Straty powstałe w wyniku jego działalności szacuje się na kwotę blisko 100 tys. złotych.

Prowadząc czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że podpalenia to nie jedyne czyny, które 15 – latek ma na swoim koncie. Funkcjonariusze udowodnili mu także jeszcze co najmniej trzy włamania do piwnic.

Zatrzymany trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy. Teraz za swoje czyny młody człowiek odpowie przed sądem dla nieletnich.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony