Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w narkotykowy biznes

Data publikacji 30.03.2010

169 doniczek z konopiami indyjskimi, ponad 28 gramów gotowej marihuany, 16 gramów amfetaminy i 27 tabletek ekstazy zabezpieczyli pruszkowscy kryminalni. Do sprawy zostały zatrzymane 4 osoby, trzech mężczyzn i jedna kobieta. Dzisiaj wszyscy zostaną przesłuchani. Najprawdopodobniej usłyszą zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi za to kara do 8 lat więzienia.

Na początku bieżącego roku policjanci z Centralnego Biura Śledczego ujawnili w powiecie pruszkowskim plantację konopi indyjskich. Zabezpieczyli wówczas 80 krzewów, z których wytwarzano i sprzedawano marihuanę. Wczoraj po raz kolejny policjanci z wydziału kryminalnego w Pruszkowie uderzyli w narkobiznes. W ukrytym pomieszczeniu na jednej z posesji znaleźli 169 krzewów konopi. O uprawie dowiedzieli się dzięki anonimowej informacji.

Kiedy funkcjonariusze uzyskali informację o planowanej transakcji narkotykowej, postanowili obserwować wskazane miejsce. Już po chwili zauważyli nerwowo zachowującego się mężczyznę, który najpierw wszedł, a następnie wyszedł z jednego z bloków. Szybko skierował się w stronę zaparkowanego w pobliżu samochodu, w którym siedziała młoda kobieta. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować obie osoby.

Jak się okazało, Mirosław J. nie bez powodu się denerwował. Podczas kontroli osobistej kryminalni znaleźli u niego torebkę z amfetaminą. Potwierdziło to oświadczenie 33-latka i późniejsze badania. Podczas, gdy jedna załoga zajmowała się zatrzymanymi, druga nie przerywała obserwacji wskazanego w informacji mężczyzny. Ten wraz z kolegą wpadł po kilkunastu minutach. Podczas kontroli osób i pojazdu policjanci znaleźli interesujące ich przedmioty. W bieliźnie 31-letniego Marcina S. ujawnili ponad 16 gramów marihuany oraz dwie fabrycznie zabezpieczone paczki nasion, przypominających nasiona konopi indyjskich.

Przeszukano dom jednorodzinny wynajęty przez zatrzymanych. Znaleziono tam kolejne narkotyki: 28 gramów marihuany, 16 gramów amfetaminy i 27 tabletek ekstazy oraz 6 paczek nasion.

W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze zauważyli właz prowadzący do ukrytych pomieszczeń piwnicznych. Znajdowała się tam profesjonalna plantacja konopi, oświetlona, elektrycznie ogrzewana, wyposażona w wyłączniki czasowe. Policjanci zabezpieczyli 169 doniczek z krzewami, które wyglądem i zapachem przypominały konopie.

Oprócz środków odurzających policjanci zabezpieczyli dwa samochody służące do popełnienia przestępstw. Dziś zatrzymani zostaną przesłuchani w prokuraturze. Najprawdopodobniej usłyszą zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KSP)

Film Kolejne uderzenie w narkotykowy biznes


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejne uderzenie w narkotykowy biznes (format flv - rozmiar 4.09 MB)

Powrót na górę strony