Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o śmiertelne potrącenie w rękach Policji

Data publikacji 30.03.2010

Policjanci na posterunku blokadowym zatrzymali kierowcę TIR-a, który dziś rano na przejściu dla pieszych w Żyrardowie potrącił dwie kobiety – matkę (44 lata) i córkę (19 lat). 44-latka w wyniku doznanych obrażeń zmarła na miejscu, natomiast jej córka w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala. Mężczyzna został zatrzymany w Drobinie w powiecie płockim.

Do tragicznego wypadku doszło dziś rano około godziny 5:30 w Żyrardowie na ulicy Mickiewicza. Kierujący TIR-em na przejściu dla pieszych potrącił dwie kobiety – matkę i córkę, i odjechał z miejsca wypadku. W wyniku doznanych obrażeń 44-letnia piesza poniosła śmierć na miejscu, natomiast jej 19-letnia córka w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala.

Policjanci prowadzili bardzo intensywne czynności zmierzające do jak najszybszego zatrzymania sprawcy potrącenia. Od rana funkcjonariusze w całym garnizonie mazowieckim otrzymywali sygnały o poszukiwanym kierowcy TIR-a. Sygnały dochodziły z różnych rejonów Mazowsza, jak również z sąsiednich województw. Wszystkie informacje zostały dokładnie sprawdzone.

Sprawca porannego wypadku został zatrzymany na posterunku blokadowym, na stacji benzynowej w Drobinie. TIR, renault magnum, którym jechał kierowca, 30-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego, odpowiadał opisowi, jaki przedstawili świadkowie wypadku. Miał czerwoną kabinę, niebieską plandeką z napisem "LKW Walter" i dodatkowo stłuczony reflektor. Zebrane z Żyrardowa, z miejsca zdarzenia, ślady zostały dopasowane do zabezpieczonego samochodu. Kierowca został przesłuchany i zatrzymany do dyspozycji prokuratora. Samochód natomiast zabezpieczono do ekspertyzy biegłych.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca wypadku grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony