Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzał sprzęt na kradzione dokumenty

Data publikacji 18.01.2007

Lubelscy policjanci zatrzymali 34-letniego Andrzeja P. Mężczyzna obiecując załatwienie dobrze płatnej pracy za granicą podstępnie kradł dokumenty tożsamości swych klientów, a następnie na ich podstawie wyłudzał telefony komórkowe i sprzęt elektroniczny. Wczoraj 34-latek usłyszał ponad 20 zarzutów. Policjanci wciąż ustalają kolejnych poszkodowanych.

Andrzej P. zamieszczał w prasie ogłoszenia o możliwości załatwienia intratnej pracy w Polsce i poza nią. Z osobami, które odpowiadały na anonse umawiał się na spotkanie. Część z tych osób namawiał na zarejestrowanie działalności gospodarczej, co według jego zapewnień miało ułatwić znalezienie dobrej, legalnej posady. Podczas tych spotkań, pod pretekstem kserowania, odbierał od poszkodowanych dokumenty osobiste i firmowe, po czym mimo zapewnień nie zwracał ich.
 
Za pomocą skradzionych dokumentów wyłudzał telefony komórkowe i sprzęt elektroniczny. Właśnie przy okazji usiłowania wyłudzenia komputera został zatrzymany w jednym z lubelskich hipermarketów.
 
Zatrzymany nie ma stałego miejsca zameldowania. Z policyjnych ustaleń wynika, że przestępstw dokonywał na terenie całej Polski. Wczoraj Andrzej P. usłyszał ponad dwadzieścia zarzutów m.in.: kradzieży dokumentów, fałszowania dokumentów i oszustwa.
 
Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Te zarzuty to dopiero początek sprawy, ma ona charakter rozwojowy.
 
Policja prosi o kontakt osoby, które w ten sposób zostały oszukane o kontakt z Komisariatem I Policji w Lublinie ul. Okopowa 2b, tel. 081 535 45 73. lub pod numerem alarmowym 997.
Powrót na górę strony