Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 14 osób, zabezpieczono narkotyki

Data publikacji 31.03.2010

Wczoraj rano policjanci Centralnego Biura Śledczego niemalże jednocześnie weszli do kilkunastu mieszkań na terenie województwa lubelskiego. Zatrzymali 14 osób trudniących się handlem narkotykami. Zabezpieczyli 4 kg marihuany i 5 tys. tabletek ekstazy o szacunkowej wartości ponad 180 tys. zł. To już kolejna realizacja w tym śledztwie, w sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 15 kg amfetaminy, 4,5 kg marihuany oraz 6 tys. tabletek ekstazy.

Wczoraj rano policjanci CBŚ wspierani przez funkcjonariuszy z Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Lublinie niemalże jednocześnie weszli do kilkunastu mieszkań na terenie województwa lubelskiego. Zatrzymano 14 osób w wieku od 20-40 lat trudniących się handlem narkotykami. Do zatrzymań doszło w Lublinie, Łukowie, Łęcznej i Białej Podlaskiej. Wśród zatrzymanych są także 3 kobiety.

Policjanci weszli m.in. na posesję należącą do 39-letniego Bernarda F. mieszkańca Lublina. Jak ustalili śledczy to właśnie on pełnił w grupie rolę hurtownika. Funkcjonariusze liczyli na to, że w jego mieszkaniu będą znajdowały się narkotyki, ale ku ich zaskoczeniu dom był „czysty”. Policjanci nie dali się jednak zmylić, skrupulatnie przeszukali szopę znajdującą się na posesji. Jak się okazało narkotyki zakopane były w ziemi. Odnaleziono 4 kilogramy marihuany oraz 5000 tabletek ekstazy. Wartość zabezpieczonych środków odurzających szacowana jest na kwotę ponad 180.000 zł. Policjanci zabezpieczyli także 35 tysięcy złotych.

Również w Lublinie wpadł w ręce policjantów 31-letni Dominik K. Z ustaleń policjantów wynika, że to właśnie on pełnił wiodącą rolę w grupie. W Łukowie policjanci zatrzymali 27-letnią Dorotę O. Podczas przeszukania jej mieszkania odnaleziona została jednostka broni. Mąż kobiety 29-letni Grzegorz O. poszukiwany jest listem gończym. W listopadzie 2009 roku, w jego mieszkaniu policjanci odnaleźli 11 kilogramów amfetaminy oraz 0, 5 kilograma marihuany.

Grupa działała od września ubiegłego roku. Narkotyki rozprowadzane były na terenie całego województwa. Trafiały do dyskotek, pubów i klubów. Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas w ręce policjantów wpadło trzech mieszkańców Lublina. Mężczyźni jechali samochodem, a kiedy zorientowali się, że zostali namierzeni przez policjantów, usiłowali pozbyć się narkotyków. Przez okno pojazdu wyrzucili pakunek. Jak się później okazało było tam blisko 1, 5 kilograma amfetaminy. Kolejna realizacja miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku. I wówczas zatrzymane zostały kolejne trzy osoby. Wobec wszystkich podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. W efekcie konsekwentnie prowadzonej przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego strategii wymierzonej przeciwko członkom grupy zabezpieczonych zostało łącznie wraz z wczorajszą realizacją 15 kilogramów amfetaminy, 4, 5 kilograma marihuany oraz 6000 tabletek ekstazy.

Jeszcze wczoraj 14 zatrzymanych osób doprowadzonych zostało do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Za rozprowadzanie środków odurzających w znacznych ilościach grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Lublinie)
 

Powrót na górę strony