Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kantorowi oszuści zatrzymani na granicy

Data publikacji 31.03.2010

Wspólne działania policjantów z Komisariatu z Sokołowa Małopolskiego i z Posterunku w Komańczy, zakończyły się zatrzymaniem trzech mężczyzn. Zatrzymani to obywatele Rumunii w wieku 18, 19 i 40 lat, którzy trzy godziny wcześniej, w Sokołowie Małopolskim, oszukali właściciela kantoru podczas wymiany pieniędzy.

Policjanci z Komisariatu w Sokołowie Małopolskim zostali powiadomieni przez właściciela kantoru o oszustwie podczas wymiany pieniędzy, jakiego miały dopuścić się nieznane mu osoby. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kilka minut wcześniej do kantoru przyszli mężczyźni chcąc wymienić 1700 euro. W trakcie transakcji, nie mówiący w języku polskim mężczyźni, kilkakrotnie zmieniali zdanie co do sposobu wymiany pieniędzy. Po kilku operacjach przekazywania kasjerowi i cofania zwitków pieniędzy zrezygnowali z przeprowadzenie transakcji i wyszli pośpiesznie z kantoru. Kasjer szybko zorientował się, że w kasie brakuje 550 euro i 2500 złotych. Kasjer wybiegł za nimi na zewnątrz i złapał jednego z mężczyzn. Ten słysząc, że wezwano Policję oddał kasjerowi jedynie brakującą kwotę euro. Po chwili do szarpiących się na chodniku mężczyzn podjechał samochód osobowy na angielskich tablicach rejestracyjnych. Z pojazdu wysiadło kilka osób i krzycząc w obcym języku próbowało uwolnić oszusta. W pewnym momencie mężczyzna wyrwał się kasjerowi, wsiadł z pozostałymi do samochodu i odjechał.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców oszustwa. Dyżurnym w komendach Policji na terenie całego województwa przekazano rysopisy oszustów oraz markę i numer rejestracyjny samochodu, którym się poruszali. Na podstawie tych informacji około godz. 14.30, policjanci z posterunku w Komańczy zatrzymali, jadący w kierunku przejścia granicznego w Radoszycach,
poszukiwany pojazd. Znajdujące się w nim osoby - dwie kobiety i trójka mężczyzn - zostały wylegitymowane. Podejrzewanych o oszustwo mężczyzn przewieziono do policyjnego aresztu w Sanoku, a kobiety zwolniono.

Wczoraj zatrzymani zostali przewiezieni do Rzeszowa i przesłuchani w obecności tłumacza. Najstarszy z grupy, 40-latek po przesłuchaniu został zwolniony.

Za czy jakiego się dopuścili dwaj pozostali oszuści grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

 

Powrót na górę strony