Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni dilerzy narkotykowi z Wielkopolski zatrzymani

Data publikacji 31.03.2010

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kolejne trzy osoby zamieszane w handel narkotykami na dużą skalę. Zatrzymani to członkowie większej grupy przestępczej, która została rozbita w 2009 roku i wywodziła się z Leszna w Wielkopolsce. Handlowali amfetaminą i tabletkami ekstazy na duża skalę.

W marcu tego roku policjanci z CBŚ wpadli na trop kolejnych handlarzy narkotykowych powiązanych z gangiem dilerów, który został rozbity rok temu. Tym razem policjanci zatrzymali mężczyznę z Kędzierzyna Koźle i dwóch poznaniaków. Jeden z nich - Tomasz Z. wśród handlarzy miał dość wysoką pozycję. Całej trójce zarzuca się handel amfetaminą i tabletkami ekstazy w dużych ilościach.

Cała sprawa miała swój początek ponad rok temu. Na początku 2009 roku w ręce policjantów z Centralnego Biura Śledczego wpadł Karol L. ps. "Lipa" z Leszna. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim około pół kilograma amfetaminy. Zatrzymany mężczyzna był hurtownikiem, u którego zaopatrywali się inni dilerzy. Funkcjonariusze, którzy zajmują się sprawą są przekonani o co najmniej 72 transakcjach, w których "Lipa" sprzedał łącznie około 5 kg. narkotyków.

W maju i we wrześniu ubiegłego roku Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 7 członków tej leszczyńskiej grupy. Wpadli wówczas po kilkumiesięcznym śledztwie dotyczącym handlu amfetaminą i tabletkami ekstazy. Zatrzymani działali na własna rękę zaopatrując się w większe ilości narkotyków u hurtownika. Kupowali jednorazowo u niego po kilkadziesiąt gramów, a następnie sprzedawali swoim klientom.

Wszystkim ustalonym i zatrzymanym handlarzom grozi kara nawet 10 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Powrót na górę strony