Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy usiłowania napadu na bank w rękach „terroru”

Data publikacji 01.04.2010

Policjanci ze stołecznego wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw ustalili i doprowadzili do tymczasowego aresztowania trzech mężczyzn, którzy 2 lipca ubiegłego roku usiłowali dokonać napadu na bank przy ul. Bysławskiej w Warszawie. Dwaj z nich usłyszeli również zarzut napadu na sklep w Otwocku. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Szczegółowe informacje o sprawcach usiłowania napadu na bank przy ul. Bysławskiej, do którego doszło 2 lipca 2009 r., pozwoliły policjantom z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP na ustalenie i doprowadzenie do tymczasowego aresztowania trzech mężczyzn.

33-letni Jacek G., 32-letni Jan B. i 31-letni Rafał K. usłyszeli zarzuty usiłowania napadu na bank i rozboju na kliencie banku, w wyniku którego skradli jego pieniądze. Ponadto, w trakcie prowadzonej pracy operacyjnej i dochodzeniowej, policjanci z wydziały dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie Jackowi G. i Janowi B. zarzutu dokonania 8 lipca napadu z przedmiotem przypominającym broń na ekspedientkę sklepu w Otwocku.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowaniu na 3 miesiące. Są znani policji z rozbojów i kradzieży samochodów. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KSP)

 

Powrót na górę strony