Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za sprzedaż alkoholu

Data publikacji 18.01.2007

Kluczborscy policjanci zlikwidowali melinę i zatrzymano prowadzącego ją 61-latka. Na razie przedstawiono mu zarzut nielegalnej sprzedaży alkoholu. Niebawem mogą dojść kolejne zarzuty, bo co najmniej dwie osoby, które kupiły u niego wódkę zmarły. Wiadomo też, że mężczyzna sprzedawał alkohol nieletnim.

Od dłuższego już czasu kluczborscy policjanci odbierali sygnały o tym, że przy jednej z ulic sprzedawany jest lewy alkohol. Funkcjonariusze szybko ustalili, że osobą sprzedającą jest 61-letni mieszkaniec tej ulicy.
 
W sprawie pojawił się nowy fakt. 9 stycznia tego roku kilka minut przed 21:00 policjanci patrolujący ulice dostrzegli uciekającego na ich widok młodego mężczyznę. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg i już po chwili zatrzymali 15-latka, od którego było czuć alkohol. Szybko okazało się, że młodzieniec ma prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Opowiedział, że wódkę kupił od mieszkańca ulicy Jana III Sobieskiego. Półlitrowa butelka kosztowała go 7 złotych. Alkohol wypił z nieletnimi kolegami zamieszkującymi w pobliżu meliny.
 
Następnego dnia komendant kluczborskiej Policji wydał nakaz przeszukania mieszkania 61-latka. Funkcjonariusze znaleźli u niego 6 półlitrowych butelek z gotową do sprzedaży wódką i ponad 50 butelek litrowych z czystym jeszcze spirytusem. Mężczyzna miał również przygotowanych 156 pustych butelek półlitrowych. Jak ustalili policjanci, mężczyzna rozcieńczał kupiony na targowisku spirytus i sprzedawał jako wódkę.
 
Przyznał również, że nielegalną działalność prowadził od połowy 2006 roku. Nie potrafił wskazać wszystkich, którym sprzedawał wódkę. Wiadomo jednak, że co najmniej dwóch ze wskazanych nabywców nie żyje. 
 
Wstępnie potwierdzone zostało, że w litrowych butelkach był alkohol o zawartości 94 proc., a w półlitrowych 38 proc.. Na razie mężczyźnie przedstawiono zarzut nielegalnej sprzedaży alkoholu. Więcej wyjaśni prowadzone postępowanie.
 
 
 
Powrót na górę strony