Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatkowie odpowiedzą za zabójstwo

Data publikacji 01.04.2010

Policjanci ze Szczecina zatrzymali dwoje nastolatków podejrzanych o zabójstwo 55-letniego mężczyzny. Jego zwłoki znaleziono w poniedziałek przy ul. Powstańców Wielkopolskich. 17-latka odpowie za swój czyn na zasadach określonych w kodeksie karnym, natomiast o losie 16-latka zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

W poniedziałek policjanci zostali poinformowani o ujawnieniu zwłok mężczyzny. Jak ustalono, zmarły, 55-letni bezdomny, miał obrażenia ciała wskazujące na możliwy udział w spowodowaniu jego śmierci osób trzecich.

Czynności dochodzeniowo-śledcze pozwoliły ustalić osoby podejrzewane o to zabójstwo. Do ich zatrzymania doszło w kilkanaście godzin od momentu znalezienia denata. Są to mieszkańcy Szczecina, dziewczyna w wieku 17 lat i jej 16-letni kolega.

Nastolatkowie przyznali się do zabicia 55-latka i złożyli obszerne wyjaśnienia opisujące przebieg zdarzeń. Z ustaleń wynika, że oboje znali wcześniej swoją ofiarę, a motywem ich działania była chęć zysku. Denatowi ukradli niecałe 40 złotych.

17-latka odpowiada za swój czyn na zasadach określonych w kodeksie karnym. Prokurator Prokuratury Rejonowej Szczecin Śródmieście wystąpił z wnioskiem o jej tymczasowe aresztowanie. Wczoraj po południu sąd przychylił się do tego wniosku, postanawiając o 3-miesięcznym, najsurowszym środku zapobiegawczym.

O dalszym losie 16-latka, z racji wieku, będzie decydował sąd rodzinny i nieletnich, który podejmie decyzję czy będzie odpowiadał w tej sprawie jak osoba dorosła. Jeżeli tak się stanie, podejrzanym grozi do 25 lat więzienia.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Powrót na górę strony