Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany dwoma listami w rękach Policji

Data publikacji 01.04.2010

W wyniku przeprowadzonej akcji lubińscy policjanci zatrzymali w jednym z mieszkań dwóch mężczyzn, podejrzanych o przestępstwa. Pierwszy z nich był poszukiwany dwoma listami gończymi - na swoim koncie ma napady rabunkowe oraz przestępstwa narkotykowe. Drugi z zatrzymanych miał przy sobie dużą ilość marihuany - funkcjonariusze przechwycili blisko 5 tys. porcji tego narkotyku.

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy powiatowej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi. Zatrzymany to 30-letni mieszkaniec Lubina. Mężczyzna ma na swoim koncie napady rabunkowe oraz przestępstwa narkotykowe. Wpadł po tym, jak funkcjonariusze - prowadząc czynności operacyjne - ustalili, że może on się ukrywać  w jednym z mieszkań na terenie miasta. Policjanci, po potwierdzeniu podejrzeń, w godzinach rannych przeprowadzili dynamiczną akcję, która kompletnie zaskoczyła poszukiwanego.

W trakcie zatrzymania okazało się, że w mieszkaniu przebywał jeszcze inny, 27-letni mieszkaniec Lubina. Podczas kontroli okazało się, że miał on w plecaku duże ilości marihuany. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 5 tys. tego narkotyku.

Poszukiwany trafił już do zakładu karnego, natomiast mężczyzna, przy którym znaleziono narkotyki, został umieszczony w policyjnym areszcie. Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a w przypadku gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony