Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za stadionową bitwę w Koninie

Data publikacji 01.04.2010

Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Koninie aresztował dziewięciu pseudokibiców po sobotnich zajściach na konińskim stadionie. Młodym mężczyznom przedstawiono zarzuty czynnej napaści na policjantów. Chuliganów mogą czekać surowe kary, ponieważ działali z pobudek chuligańskich, wspólnie w grupie, z użyciem niebezpiecznych narzędzi i przedmiotów.

Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch kolejnych pseudokibiców, biorących udział w zajściach podczas sobotniego meczu, który odbył się na stadionie przy ul. Podwale w Koninie. W trakcie tego meczu kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z Konina próbowała wedrzeć się do sektora zajmowanego przez kibiców Legii Chełmża. Podczas policyjnej interwencji konińscy pseudokibice obrzucili policjantów kamieniami i wyrwanymi elementami wyposażenia stadionu.

Zatrzymani to mieszkańcy Konina, w wieku od 18 do 31 lat . Niektórzy z nich wcześniej byli już notowani przez policję za kradzieże, przestępczość narkotykową i znieważenie funkcjonariuszy. Przy jednym z chuliganów w czasie zatrzymania znaleziono narkotyki. Stadionowi chuligani usłyszeli zarzuty czynnej napaści na policjantów. Muszą się liczyć z obostrzeniem kary wynikającym z działania wspólnie z innymi osobami, użyciem niebezpiecznych narzędzi i działania z pobudek chuligańskich. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Koninie na wniosek policji i prokuratury aresztował zatrzymanych.

Policjanci analizują zabezpieczony materiał filmowy i identyfikują kolejnych uczestników zajścia - ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Powrót na górę strony