Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali rabusiów

Data publikacji 05.04.2010

Olescy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o napady na sklep w Gorzowie Śląskim i placówkę bankową w Wieluniu. Mieszkańcy województwa łódzkiego grożąc użyciem broni żądali pieniędzy. Sąd aresztował ich na 3 miesiące. Mężczyznom grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

30 marca br. olescy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z KWP w Opolu i KPP w Wieluniu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy według ustaleń policjantów, w lutym tego roku usiłowali dokonać rozbojów w Gorzowie Śląskim i Wieluniu. Podejrzani spłoszeni uciekli z obu placówek nie zabierając pieniędzy.

Na podstawie zebranych informacji olescy policjanci opracowali portret pamięciowy jednego z przestępców. Podjęte działania pozwoliły na wytypowanie sprawców, którymi okazali się dwaj bracia 23 i 24-latek (mieszkańcy pow. wieruszowskigo) oraz 21-latek z powiatu łaskiego. Mężczyzn zatrzymano 30 marca w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów.

Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli przedmioty, którymi podejrzani posługiwali się dokonując przestępstw. Były to między innymi czapka kominiarka, pistolet pneumatyczny oraz metalowe łomy. Część z tych przedmiotów mężczyźni ukryli w skrytce przy jednej z dróg wylotowych z Piotrkowa.

Śledczy podejrzewają, że zatrzymani mężczyźni mogą mieć związek z włamaniami do sklepów oraz kradzieżami paliw ze stacji benzynowych na terenie województwa łódzkiego.

Na wniosek oleskiej prokuratury Sąd Rejonowy w Oleśnie aresztował podejrzanych 3 miesiące. Mężczyznom grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony