Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszowali pieniądze, są już w areszcie

Data publikacji 06.04.2010

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie trzej mieszkańcy powiatu bieszczadzkiego. Zatrzymani podejrzani są o podrabianie pieniędzy i wprowadzanie ich do obiegu na miejscowym bazarze. Policjanci zabezpieczyli fałszywe banknoty oraz sprzęt, na którym je wytwarzali.

Od kilku dni policjanci otrzymywali informacje o tym, że na terenie Ustrzyk Dolnych pojawiły się podrobione banknoty. Fałszywe pięćdziesięciozłotówki ujawniono m.in. na miejscowym bazarze w rękach handlujących tam obywateli Ukrainy. Policjanci zajęli się tą sprawą. Ustalili tożsamość kilku osób, które mogły zajmować się podrabianiem pieniędzy.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Policji w Ustrzykach Dolnych zapukali do drzwi kilku mieszkań na terenie powiatu bieszczadzkiego i leskiego. Podczas przeszukania ujawnili ponad sto sztuk banknotów o nominałach 50 i 10 złotych. W jednym z mieszkań znaleziono też narkotyki. Policjanci zabezpieczyli komputery, skanery i drukarki służące do wytwarzania fałszywych banknotów.

Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 23 do 27 lat. Cała trójka już usłyszała zarzuty. Za podrabianie pieniędzy grozi kara nawet 25 lat pozbawienia wolności. Wprowadzanie fałszywych pieniędzy do obrotu zagrożone jest karą więzienia od roku do 10 lat.

Sąd Rejonowy w Lesku, na wniosek Policji i prokuratury,  zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na trzy miesiące.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

 

Powrót na górę strony