Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ordynator wziął grzybki

Data publikacji 18.01.2007

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali Antoniego F., ordynatora jednego z oddziałów Samodzielnego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu. Policjanci weszli do jego gabinetu w ślad za pacjentami, którzy wręczyli mu łapówki. Jak ustalili policjanci, lekarz brał nie tylko pieniądze, ale także kurczaki, jajka i marynowane grzybki.

Od ośmiu miesięcy policjanci zbierali informacje, z których wynikało, że Antoni F., jeden z ordynatorów szpitala psychiatrycznego w Jarosławiu, regularnie przyjmuje korzyści majątkowe od pacjentów. Za pieniądze pomaga uzyskać renty, wystawia zwolnienia, przepisuje leki…

Tylko wczoraj Antoni F. otrzymał kilkaset złotych od pięciorga osób, które przyjął w swym lekarskim gabinecie. Został zatrzymany, kiedy wyszedł ostatni pacjent. Policjanci znaleźli pieniądze i odręczne zapiski dotyczące przyjętych łapówek.
Jednak jak wynika z ustaleń policjantów Antoni F. brał nie tylko pieniądze. Wczoraj od jednego z pacjentów dostał wypatroszonego kurczaka, 30 jaj i słoik marynowanych grzybków...
 
Antoni F. usłyszy dziś zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej.
 
Policjanci zatrzymali wczoraj także pacjentów, którzy wręczyli łapówki. Ciążą na nich zarzuty wręczania korzyści majątkowych lekarzowi.
Powrót na górę strony