Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli głównie volkswageny

Data publikacji 06.04.2010

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. Grupa działała od początku tego roku na terenie woj. pomorskiego. Zatrzymani mężczyźni mają na swoim koncie kradzież kilkunastu pojazdów, głównie volkswagenów. Wszyscy członkowie grupy zostali już tymczasowo aresztowani. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci z Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pracowali nad rozbiciem grupy zajmującej się kradzieżami samochodów. W efekcie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o ten proceder.

W ręce stróżów prawa wpadli najpierw dwaj mieszkańcy Sobieszewa - 19-latek i 21-latek. Starszy z nich został zatrzymany w Przejazdowie w chwili, gdy jechał samochodem. W jego aucie funkcjonariusze znaleźli urządzenia elektroniczne służące do uruchamiania pojazdów oraz łamaki. Młodszego z mężczyzn zatrzymano w Sobieszowie, kiedy jechał autobusem.

Kolejny podejrzany wpadł w jednej z miejscowości w gminie Pruszcz Gdański. Zatrzymany w mieszkaniu 38-latek był przywódcę grupy. Jak wynika z ustaleń to właśnie on zlecał kradzieże 19- i 21-latkowi. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy.

Grupa działała od początku roku na terenie woj. Pomorskiego. Jeden z samochodów został skradziony z Norwegii. Łupem złodziei padło kilkanaście pojazdów, głównie volkswagenów. Auta były sprzedawane w woj. pomorskim.

Policjanci ustalili także dziuplę znajdującą się na jednej z posesji w Sobieszewie, w której przestępcy przechowywali skradzione samochody. W garażu zabezpieczono jedno z aut, skradzione w styczniu br. na terenie Pruszcza Gdańskiego.

Wszyscy członkowie grupy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za kradzież z włamaniem do aut grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.  Sprawa jest rozwojowa.

(źródło: KWP w Gdańsku)
 

Powrót na górę strony