Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za uprowadzenie córki

Data publikacji 06.04.2010

Policjanci z Kowar odnaleźli i zatrzymali mężczyznę, który uprowadził 3–letnią dziewczynkę. Zatrzymany to ojciec dziecka. Mężczyzna ma ograniczone prawa rodzicielskie. Zabrał dziewczynkę na spotkanie, poza miejscem zamieszkania i nie odwiózł jej do matki. Kobieta zgłosiła uprowadzenie dziecka. Odnaleziona dziewczynka wróciła do mamy.

Mieszkanka Kowar powiadomiła oficera dyżurnego Policji o uprowadzeniu jej córki przez ojca dziewczynki. 3-letnią Nikolę zabrał ojciec, który ma ograniczone prawa rodzicielskie. Zgodnie z decyzją sądu mógł się spotykać z dzieckiem w określone dni i godziny tygodnia. W czwartek po spotkaniu z córką, nie odwiózł jej do matki. Przepadł bez wieści. Powiadomił jedynie matkę, że chce spędzić z córką święta. Od tamtej pory nie można było się już z nim skontaktować.

Po powiadomieniu przez matkę o tym zdarzeniu, policjanci rozpoczęli poszukiwania dziewczynki i jej ojca. Sprawdzali różne miejsca, w których mężczyzna mógł przebywać. Prowadząc działania operacyjne, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna może być na terenie Karpacza. Te ustalenia potwierdziły się. Policjanci odnaleźli dziecko i mężczyznę w jednym z tamtejszych pensjonatów. Dziewczynka była cała i zdrowa. Została przekazana matce.

29-letni mężczyzna, który trafił do policyjnego aresztu, usłyszał już zarzut uprowadzenia dziecka. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokuratora zastosowała wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Film Zatrzymany za uprowadzenie córki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany za uprowadzenie córki (format flv - rozmiar 3.7 MB)

Powrót na górę strony