Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą

Data publikacji 06.04.2010

Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się zmuszaniem do uprawiania prostytucji oraz czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji kobiet. Zatrzymano 7 mężczyzn, którzy zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Od 27 do 30 marca 2010 roku policjanci CBŚ zatrzymali 7 mężczyzn w wieku od 27 do 46 lat, mieszkańców Rzeszowa i okolic. Wszyscy zatrzymani związani byli z działalnością jednej z rzeszowskich agencji towarzyskich. Z informacji wynikało, że mężczyźni mogą posiadać broń palną i stawiać opór podczas zatrzymania, dlatego też w zatrzymaniach brali udział policjanci Zespołu Specjalnego CBŚ oraz podkarpaccy policyjni antyterroryści.

Policjanci dokonali przeszukania pomieszczeń agencji. Natomiast podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z zatrzymanych mężczyzn policjanci znaleźli amfetaminę. W toku prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszowa policjanci ustalili, że dwaj mieszkańcy Rzeszowa założyli i kierowali zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści materialne z prostytucji kobiet. Członkowie grupy zmuszali niektóre kobiety do uprawiania prostytucji.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się zmuszaniem do uprawiania prostytucji oraz czerpania korzyści z cudzego nierządu. Dwaj usłyszeli zarzut założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Wobec wszystkich zatrzymanych mężczyzn Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.

Liderzy rozbitej grupy są już oskarżeni o podobne przestępstwa w przeszłości, ich proces już się rozpoczął.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

Powrót na górę strony