Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z narkotykami

Data publikacji 07.04.2010

Policjanci zatrzymali dwóch 20-latków podejrzanych o posiadanie blisko 600 porcji marihuany. Mężczyźni wpadli podczas kontroli drogowej. Jeden z nich usiłował zbiec, jednak został zatrzymany. Mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

6 kwietnia 2010 roku ok. godz. 21.00 funkcjonariusze Oddziału Prewencji z Wrocławia na jednej z ulic w dzielnicy Fabryczna, zatrzymali samochód marki BMW do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu auta przez kierującego, pasażer pojazdu nagle zaczął uciekać z plecakiem w ręku. Jeden z policjantów ruszył za nim w pościg. W pewnym momencie uciekający młody mężczyzna odrzucił plecak i zbiegł. Szybko okazało się dlaczego mężczyzna uciekał. Funkcjonariusz znalazł w plecaku blisko 600 porcji marihuany oraz 70 pustych woreczków foliowych, do których miał zostać podzielony narkotyk. Podczas kontroli pojazdu należącego do 20-letniego mieszkańca Trzebnicy, policjanci znaleźli kolejnych kilka porcji marihuany.

Funkcjonariusze szybko ustalili, gdzie może przebywać uciekinier. W miejscu zamieszkania zatrzymali 20-letniego mieszkańca Wrocławia. Podczas przeszukania mieszkania znaleziono 8 telefonów oraz pęk kilkudziesięciu kluczy do piwnic i bram wejściowych.

Obaj 20-latkowie trafili do policyjnego aresztu. Policjanci wyjaśniają czy znalezione klucze nie posłużyły zatrzymanym do popełnienia innych przestępstw.

Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat, natomiast za obrót środkami odurzającymi grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP Wrocław)
 

Powrót na górę strony