Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany wandal zdewastował nagrobki

Data publikacji 08.04.2010

Nawet do 2 lat więzienia grozi mężczyźnie, który zdewastował cmentarz komunalny. Zatrzymali go na gorącym uczynku policjanci z powiatu polkowickiego. Mężczyzna zniszczył kilkanaście nagrobków. W chwili zatrzymania miał blisko 2,8 promila. Teraz odpowie za znieważenie miejsca spoczynku zmarłych.

Policjanci z Przemkowa zatrzymali na gorącym uczynku agresywnego mężczyznę, który zdewastował miejscowy cmentarz komunalny. Zatrzymany to 26–letni mieszkaniec tej miejscowości. W chwili zatrzymania mężczyzna był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 7 kwietnia br. przed godziną 20.00. Oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach otrzymał od jednego z mieszkańców informację o dewastacji cmentarza. Na miejsce skierowano niezwłocznie policyjny patrol.

Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce, przeszukując cmentarz, zauważyli mężczyznę, który kopał w tablicę jednego z pomników. Policjanci ustalili, że zniszczył on łącznie kilkanaście nagrobków, uszkadzając w nich płyty frontowe, krzyże i wazony.

Zatrzymany z uwagi na stan w jakim się znajdował, trafił do Izby Wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu usłyszy w tej sprawie zarzuty. Za znieważenie miejsca spoczynku zmarłych grozi mu teraz kara nawet do 2 lat więzienia.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony