Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli środki ochrony roślin

Data publikacji 08.04.2010

Policjanci ze Świdnicy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie do hurtowni i kradzież środków ochrony roślin o wartości ponad 50 tys. zł. Łup szybko sprzedali dwóm paserom, których funkcjonariusze również zatrzymali. Odzyskano skradzione mienie. Sprawcy za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 22 do 25 lat, podejrzanych o włamanie do jednej z hurtowni na terenie gminy Dobromierz. Do zdarzenia doszło pod koniec marca br. Nieznani sprawcy włamali się do hurtowni i skradli środki ochrony roślin o wartości ponad 50 tys. zł. Ich łupem padło blisko 100 butelek z nawozami o pojemności od 0,5 do 5 litrów, które następnie z terenu hurtowni wywieźli samochodem osobowym. Wcześniej jeden z zatrzymanych mężczyzn rozpoznał teren. Wiedział , że w hurtowni znajdują się bardzo drogie nawozy.

Wszyscy zatrzymani przyznali się do kradzieży. Skradziony z hurtowni towar został odzyskany. Wobec zatrzymanych zastosowano dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe.

Ponadto policjanci ustalili dwóch paserów, którym złodzieje sprzedali skradzione nawozy. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut paserstwa.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat, natomiast za paserstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony