Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

300 tys. paczek lewych papierosów

Data publikacji 18.01.2007

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wraz z zachodniopomorskimi kolegami rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przemytem papierosów na szeroką skalę. Zatrzymano 11 mężczyzn i zabezpieczono blisko 300 tys. paczek papierosów.

Działalność grupy przestępczej od jakiegoś czasu była monitorowana przez CBŚ. Policjanci ustalili, że papierosy były przemycane przez wschodnią granicę, aby tranzytem trafić do Europy Zachodniej.
 
Zabezpieczone papierosy były przewożone dwoma tirami. Pierwszą ciężarówkę zatrzymano na trasie, drugą podczas załadunku towaru w okolicach Białogardu. W obu samochodach przewożonych było około 300 tys. paczek papierosów różnych marek z obcą akcyzą. Ukryto je pomiędzy kartonami z chrupkami. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonego towaru szacowana jest na około 1,5 mln. złotych.
 
Zatrzymane osoby to mieszkańcy województw zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Wszystkim przedstawiono zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im kara wieloletniego pozbawienia wolności.
 
Śledztwo w tej sprawie prowadzi Zarząd CBŚ KGP w Szczecinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.
Powrót na górę strony