Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł internetowy oszust

Data publikacji 08.04.2010

Na portalach internetowych oszukał co najmniej 21 osób z całej Polski, oferując części komputerowe. Klienci wysyłali pieniądze, ale sprzętu nie otrzymywali. Wczoraj „Joker” wpadł w ręce policjantów.

Rok temu, w lutym policjanci z płockiej komendy otrzymali informacje od oszukanej osoby, która po zakupie w sieci części komputerowych nie otrzymała zamówienia. Policjanci zajmujący się przestępczością w Internecie, szybko zorientowali się, że nieuczciwy sprzedawca brał udział w wielu aukcjach. Policjanci ustalili że oszukał co najmniej 21 osób. Mężczyzna oferował na aukcjach karty pamięci, graficzne i płyty główne. Ceny tych rzeczy były bardzo różne od kilkunastu nawet do 160 zł. Po wygranej transakcji pokrzywdzeni wpłacali pieniądze, ale towaru nigdy nie otrzymali.

Funkcjonariusze ustali osobę, która była sprzedawcą na wielu ogólnopolskich portalach. Roboczo nazwali ją „Joker”. Był to 19-letni mieszkaniec Płocka.

Wczoraj wieczorem został zatrzymany na ulicy, był całkowicie zaskoczony. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś usłyszał 21 zarzutów. Oszust poddał się dobrowolnie karze wymierzonej przez prokuratora dwóch lat pozbawienia wolności na okres próby 4 lat, grzywny w wysokości 1000 zł, dozór kuratora i obowiązek naprawienia szkody.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony