Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał blisko tysiąc osób w sieci

Data publikacji 09.04.2010

Policjanci z Kołobrzegu zatrzymali 22-letniego mieszkańca Oleśnicy, który od czterech lat był poszukiwany przez organa ścigania w całym kraju. Wstępnie szacuje się, że Łukasz M. poprzez fikcyjne transakcje internetowe oszukał blisko tysiąc osób na sumę blisko 100 tys. zł. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Łukasz M., pomimo młodego wieku, od dawna był znany policjantom w wielu jednostkach na terenie całego kraju. Między innymi komendy w jego rodzinnej Oleśnicy, a także w Krakowie, Warszawie, Gdyni prowadziły przeciwko niemu liczne postępowania za oszustwa i kradzieże.

22-latek od kliku lat był poszukiwany listem gończym w celu osadzenia w zakładzie karnym. Przez dłuższy czas był nieuchwytny, ponieważ bardzo często zmieniał miejsce pobytu. Doskonale zdawał sobie sprawę, że ma wiele spraw na sumieniu i dlatego przemieszczał się po Polsce. Ciągle też trwał jego przestępczy proceder. Łukasz M. oszukiwał ludzi poprzez prowadzenie fikcyjnych transakcji kupna – sprzedaży na aukcjach internetowych. Posługiwał się przy tym często podstawionymi osobami, których dane pomagały mu zmylić trop. Zebranie materiału dowodowego przeciwko temu mężczyźnie było możliwe dzięki współpracy z ekspertami działu bezpieczeństwa serwisu Allegro.pl.

Szacuje się, że Łukasz M. oszukał blisko tysiąc osób, pobierając od nich około 100 tysięcy złotych i nigdy nie dostarczając żadnych przedmiotów.

Oszusta udało się namierzyć w Kołobrzegu. Kryminalni z tamtejszej komendy otrzymali informację, gdzie poszukiwany może przebywać. Szereg czynności operacyjnych potwierdziło miejsce pobytu Łukasza M. W momencie zatrzymania u poszukiwanego zatrzymano m.in. laptopy, telefony komórkowe, karty bankomatowe, nr kont bankowych oraz umowy bankowe, które najprawdopodobniej służyły mu do popełniania przestępstw.

Za powyższe przestępstwa zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Powrót na górę strony