Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w gang "Walusia"

Data publikacji 13.04.2010

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Kaliszu pięć osób podejrzanych o dystrybucję narkotyków. To kolejne zatrzymania osób powiązanych z gangiem "Walusia" rozbitym w połowie 2009 roku. Do tej pory łącznie zatrzymano 39 osób i zabezpieczono 7 kg narkotyków. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Kilka dni temu w Kaliszu i na terenie gminy Blizanów w Wielkopolsce policjanci CBŚ wkroczyli do domów kilku osób powiązanych z dilerami gangu narkotykowego działającego od dłuższego czasu na południu regionu. Zatrzymano czterech mężczyzn i kobietę, którzy zaopatrywali się w narkotyki u jednego z wcześniej zatrzymanych członków zorganizowanej grupy przestępczej.

Marka W. ps. Waluś, uznawanego za jednego z szefów grupy przestępczej, funkcjonariusze CBŚ zatrzymali w maju ubiegłego roku. Do policyjnego aresztu trafili także - Gruby, Łysy, Aro, Kung Fu, Panda i inni. Mężczyźni działali w zorganizowanym zespole, w którym każdy miał określoną rolę. Jedni zajmowali się sprzedażą narkotyków, a inni odbierali pieniądze od drobniejszych dilerów. Narkotyki trafiały do odbiorców w Kaliszu i okolicach. Zatrzymane na początku tego tygodnia osoby były stałymi odbiorcami gangu "Walusia".

Zatrzymani usłyszeli zarzuty handlu znacznymi ilościami narkotyków. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, która nadzoruje śledztwo, sąd aresztował podejrzanych. Za zarzucane im przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)

 

 

 

Powrót na górę strony